Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Totul despre Buy Zone

In jos

Totul despre Buy Zone Empty Totul despre Buy Zone

Mesaj  Vizitato Mier Mai 09, 2012 4:39 pm

Autor : Chaos

Descriere : buy zone este acel loc in care va puteti cumpara arme , de exemplu pe fy_snow va apare ca sunteti in buyzone , dar nu puteti cumpara arme , pe dust2 in baza puteti cumpara arme , dar in afara ei nu , iar pe hartile de ka_ nu puteti lua de nicaieri arme , si va voi arata cum sa faceti asta :)

Pentru inceput am creeat o harta mica , cu cate 5 sloturi pentru fiecare echipa , am si facut un "gardulet" in jurul lor ca sa intelegeti mai bine.
Totul despre Buy Zone 2el5b0z
Acum va voi arata metoda de pe dust2 cu buyzone on baza pentru echipa t si pentru echipa counter , deci in prima poza vedeti ca spawnurile sunt pe o zona cu iarba , acolo in acea zona voi face un block cu textura aaatrigger [ eu am facut in ambele baze ca sa le am ... ], adica asa ceva :
Totul despre Buy Zone Dxfkav
Acum ma duc in spawnul terro unde am facut acel block cu aaatrigger , il selectez si apas CTRL + T sau click dreapta pe el si dam Tie to entity , acolo alegem func_buyzone si ca sa fie doar buy zone de terro la Team alegem Terrorist
Totul despre Buy Zone 2enlzb8
Aceeasi metoda si la Counter doar ca la Team alegem Counter-terrorist
Totul despre Buy Zone 212xp5
Si am terminat cu metoda de pe dust2 ...

Acum ca nici o echipa sa nu poata cumpara arme este aceasta metoda [ mai intai stergem buyzone de t si ct care le-am facut .. ]

Mergem unde vrem noi pe harta , selectam entity tool si creem o entitate , acum selectam entitate si o modificam in info_map_parameters , unde aceasta entitate ne permite sa activam buyzone pentru ce echipa vrei si raza bombei , dar pe noi ne intereseaza buyzone in acest tutorial .
Deci la Weapon Buying :
- ca sa poata cumpara oricine de pe harta arme din spawn alegem both teams can buy guns
-ca sa poata cumpara doar counter arme din spawn alegem only CT's can buy guns
-ca sa poata cumpara doar terro arme din spawn alegem only T's can buy guns
-ca nici o echipa sa nu poata cumpara arme oriunde sar afla alegem neither CT's nor T's can buy guns
Totul despre Buy Zone 21ajt38

Acum alta metoda este sa pune sa zicem intro casa buyzone pentru ambele echipe [ cum am facut eu in aim_joinet ]
Creez in acel loc un block cu aaatriger , il fac func_buyzone si la Team aleg all teams
Totul despre Buy Zone Vni9fd

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Totul despre Buy Zone Empty Re: Totul despre Buy Zone

Mesaj  Vizitato Mier Mai 16, 2012 9:56 pm

Gj :w:

Vizitato
Vizitator


Sus In jos

Totul despre Buy Zone Empty Re: Totul despre Buy Zone

Mesaj  LiGhTs ;x Joi Mai 17, 2012 6:09 am

SUPERR TARE GJ :dancing:
LiGhTs ;x
LiGhTs ;x
Administrator
Administrator

Posturi : 297
Varsta : 30
Localizare : ROMANIA / BUCURESTI

Sus In jos

Totul despre Buy Zone Empty Re: Totul despre Buy Zone

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum